Möbler Stolar
1317593

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, "sjuan", stolar, 5 st.

Arne Jacobsen, "Sjuan", stolar, 5 st.

Kromade ben, märkta undertill, sitthöjd ca 43 cm.

Slitage. Skador. Färgbortfall. Fanerskador. Plastavslut saknas på någon fot. 2 stolar något mjuk rygg.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Klubbat pris
5 801
571
690
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
8
29 apr 13:30
5 801 SEK
9
29 apr 13:29
5 601 SEK
8
29 apr 13:29
5 501 SEK
8
29 apr 13:26
5 401 SEK
9
29 apr 13:25
5 201 SEK