Konst Modern svensk konst
1317604

Max Walter Svanberg

(Sverige, 1912-1994)
Max walter svanberg, teckning, signerad samt daterad -63.

Max Walter Svanberg, teckning, signerad samt daterad -63.

Kulspetspenna på papper, bildmått 28 x 18,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Smärre veck.

Malmö Konsthall, avbildat sida 128.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
4 000 SEK