Möbler Fåtöljer & Soffor
1317616

Fåtöljer, ett par 1900-talets första hälft.

Bonad björk. Klädd och stoppad fast rygg och sits. Sidorna med stiliserad dekor. Sitthöjd ca 42, höjd 74 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ställvis blekt. Märken.

Övrigt

Enligt uppgift från Wifstavarvs Herrgård.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
2 500 SEK