Fanerat med teak. Nedfällbar klaff med innerliggande lådor. Nederdel med dörrpar. En del med fem utdragbara lådor. Samt en del med dörr med innerliggande hyllplan. Bredd 140, djup ca 50, höjd 128 cm. Nyckel finns.
Slitage. Märken. Smärre fläckar. Ställvis blekt.