Design Övrigt
1317698

Hans Bergström

(Sverige, 1910-1996)
Hans bergström,  "struten" model nr "181 a", taklampa, 50-tal.

Hans Bergström, "Struten" model nr "181 A", taklampa, 50-tal.

Gul plast, svart lackerad metall, höjd ca 40 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Slitage.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
4 000 SEK