Sextant SNO-M, Sovjetunionen 1900-talets senare hälft.

Modell No 982
Med låda och tillbehör.
Lådans bredd 17,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. En tillägsdel saknas, nr 6.

Utropspris
250 EUR