Silver Övrigt
1318070

Kaffeservis, 3 delar, silver, gustaviansk stil, Suomen Kultasepät Oy, Åbo, Finland 1917.

Kaffeservis, 3 delar, silver, gustaviansk stil, suomen kultasepät oy, åbo, finland 1917.

Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål, invändig förgyllning, delvis godronnerad på kvadratisk fot. Graverat monogram. Höjd 14,5-32 cm. Vikt totalt 1275 gram.

Smärre slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
5 000 SEK