Kaffeservis, 3 delar, silver, gustaviansk stil, Suomen Kultasepät Oy, Åbo, Finland 1917.
Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål, invändig förgyllning, delvis godronnerad på kvadratisk fot. Graverat monogram. Höjd 14,5-32 cm. Vikt totalt 1275 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.