Design Övrigt
1318088

Stig Lindberg

(Sverige, 1916-1982)
Stig lindberg, vas, "karneval", fajans, gustavsberg.

Stig Lindberg, vas, "Karneval", fajans, Gustavsberg.

Polykrom figurdekor. Signerad med studiohanden samt etikettmärkt. Höjd 21 cm.

Smärre ytslitage.

Utropspris
2 500 SEK