Kaffeservis, 3 delar med bricka, silver, Mexico, 1900-talets mitt.
Kaffekanna, sockerskål, gräddkanna samt bricka. Dekor av bladslinga. Stämplade Hecho en Mexico Sterling 925. Höljd 11-22 cm. Brickans längd 52,5 cm. Vikt 2970 g.
Fläckar. Smärre slitage. Repor på brickan.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.