Konst Modern svensk konst
1318398

Fritiof Schüldt

(Sverige, 1891-1978)
Fritiof schüldt, olja på duk, signerad.

Fritiof Schüldt, olja på duk, signerad.

"Stående modell". 85 x 61 cm.

Smärre färgbortfall.

Proveniens

Fritz H Ericssons samling.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
6 000 SEK