Silver Övrigt
1318440

Cigarettetui, silver, Åbo 1924

Cigarettetui, silver, åbo 1924.

Invändigt förgyllt. På locket förgyllt monogram HF, baksidan med förgylld text i relief, insidan med graverad text. 9,5 x 8,5 cm. Vikt 165 gram.

Smärre slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
2 500 SEK