Konst Modern svensk konst
1318595

Gösta Nordblad

(Sverige, 1897-1940)
Gösta nordblad, olja på duk, signerad och daterad paris 1926.

Gösta Nordblad, olja på duk, signerad och daterad Paris 1926.

"Sydfranskt Landskap". 38 x 46 cm.

Smärre färgbortfall.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
3 000 SEK