Ställ i sterling silver, bottnen träfaner bredd 24 cm, stämplat Samuel Hennell, 1811.
Olivolje- och vinägerflaskornas höjd 18,5 cm, lock i sterling silver, senapsburkens lock med gångjärn, stämplade Robert Hennell III, 1879.
Bristning och gåvoinskription i stället. Slitage. Nagg.