Fanerat med mahogny. Skiva av delvis frostat glas. Plats för glas på dörrarnas insidor. Inredning med belysning, hyllplan och spegelglas. Utdragsskiva och låda. Kanellerade ben. Bredd 85, djup 44, höjd 115 cm. Nyckel finns.
Ej funktionstestad. Delvis renoverad. Märken. Smärre fanerskador. Krackelyr. Något instabil.