Fanerat med mahogny. Skiva av delvis frostat glas. dubbla skåpdörrar med bakomliggande inredning för flaskor och glas, med belysning och spegelglas. Utdragsskiva och låda. Bredd 86, djup 44, höjd 114 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Märken. Ej funktionstestad. Ställvis blekt. Fläck. Krackelyr.