Belysning Ljuskronor
1318833

Ljuskrona, Empirstil, 1900-talets mitt.

Ljuskrona, empirstil, 1900-talets mitt.

Elektrifierad. Stomme i mässing. Behängd med slipade glasprismor. För sex ljus. Diameter 55, höjd ca 63 cm.

Slitage. Enstaka prismor saknas. Ej funktionstestad.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
2 500 SEK