Jens Møller-Jensen, vägglampor, ett par, utomhusbruk, ett par för vägg, "Albertslund", Louis Poulsen 1900-talets slut.
Vit metall, glaskupa. Bär tillverkarens etikett. Längd 51 cm. Skärmens diameter 28 cm.
Ställvis omfattande slitage. Färgbortfall. Den andra med ställvis senare målning. Ej funktionstestad.