Jacob Ängman/GAB, bestick 36 dlr Rosenholm, silver Stockholm 1950-tal
Bestående av;
7 knivar, längd 19,5 cm,
7 gafflar, längd 17,5 cm,
7 skedar, längd 18 cm,
8 kaffeskedar,
1 ostkniv,
2 smörknivar,
1 såssked,
2 serveringsskedar,
1 tårtspade.
Total vikt inklusive rostfria blad 1440 gram
Åldersrelaterat slitage. Repor. Senare gravyr.