Konst Skulptur
1319203

Byst, på Piedestal, okänd konstnär, sent 1800-tal.

Byst, på piedestal, okänd konstnär, sent 1800-tal.

Alabaster, i form av en flicka med uppsträckta armar hållandes en pokal. Piedestal i snidat och målat trä. Plakett på bas "Bolton-jones Våren". Höjd skulptur 64, total höjd 154 cm.

Skador. Lagningar. Repor. Slitage. Torrsprickor.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
5 000 SEK