Hallbergs GAB, jardiniere, silver, Stockholm 1906.
En jardinjär i silver med insats i glas. Delvis genombruten, med dekor av lagerkrans och rosett, med hänklar samt på fyra fötter. Längd 28, bredd 12, höjd 13,5 cm. Vikt utan glas 349 gram.
Smärre slitage. Senare gravyr. Glas med smärre nagg.