Belysning Taklampor
1319244

Taklampa, Swedish Modern, 1940-tal.

Taklampa, swedish modern, 1940-tal.

Stomme av mässingsfärgad metall. Kupa av frostat glas med stiliserad blomsterdekor i relief. Prismor av klarglas. För tre ljuspunkter. Diameter 49, höjd 53 cm.

Smärre slitage. Obetydligt nagg. Ej funktionstestad.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
2 500 SEK