Design Möbler
1319250

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen,  stolar, 6 st, "sjuan", fritz hansen, danmark 1900-talets senare del.

Arne Jacobsen, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark 1900-talets senare del.

Stomme av kromad metall, sits och rygg klädda med skinn, sitthöjd ca 46 cm

Smärre slitage. Senare klädsel.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Klubbat pris
29 500
2 905
3 508
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
9
12 maj 20:32
29 500 SEK
12 maj 20:32
28 500 SEK
11 maj 22:57
28 000 SEK
8
10 maj 11:29
27 000 SEK
10 maj 11:29
27 000 SEK