14K guldboett, innerboett metall, plexiglas, ankargång. Förgylld klockkedja.
Boettnr 761165
Boett märkt Tissot
Urverkets nr 39209
Urverk märkt C.H.F. Tissot & Fils Locle.
Går ej. Gravyr. Smärre slitage.