Silver Bägare & Skålar
1319413

Anders Ahlander, bägare, silver, Uppsala 1812.

Anders ahlander, bägare, silver, uppsala 1812.

Delvis förgylld. Graverad dekor samt pärlstav, konande på kälad fot med bladdekor. Höjd 22,2 cm. Vikt 458 gram.

Smärre slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V23
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
8 000 SEK