Gustaf Adelswärd, olja på duk, signerad Gustave Adelsvärd.
Franskt flodlandskap. 95 x 120 cm.
Duk med gammal lagning (i himlen upp i det högra hörnet). Krackelyr. Flertal spridda retuscher, större ansamlingar i himlen. Ställvis smärre repor och skrapmärken. Duk i behov att att spännas om.