Gustaf (Gustave) Adelswärd

(Sverige, 1843-1895)
Gustaf (Gustave) Adelswärd
(Sverige, 1843-1895)

Gustaf Adelswärd, olja på duk, signerad Gustave Adelsvärd.

Franskt flodlandskap. 95 x 120 cm.

Duk med gammal lagning (i himlen upp i det högra hörnet). Krackelyr. Flertal spridda retuscher, större ansamlingar i himlen. Ställvis smärre repor och skrapmärken. Duk i behov att att spännas om.

Utropspris
12 000 SEK