Möbler Skåp & Byråar
1320062

Bokskåp, tidigt 1900-tal.

Bokskåp, tidigt 1900-tal.
Bokskåp, tidigt 1900-tal.
Bokskåp, tidigt 1900-tal.
Bokskåp, tidigt 1900-tal.
Bokskåp, tidigt 1900-tal.
Bokskåp, tidigt 1900-tal.
Bokskåp, tidigt 1900-tal.

Ek och Ekfaner. Tvådelat med rakt krön. Överdel med dörrpar med glas. Invändigt med tre hyllor. Nederdel med två utdragbara lådor samt dörrpar. Invändigt med en hylla. Bredd ca 124, djup 43, höjd 211 cm.

Slitage. Smärre fanerskador. Märken. Fläckar. Renoverad. Löst krön. Skador.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
8 000 SEK