Smycken Örhängen
1320294

Georg Jensen

(Danmark, 1866-1935)
Georg jensen, "daisy" örhängen med collier.

Georg Jensen, "Daisy" örhängen med collier

Förgyllt silver och emalj. Diameter örhängen ca 11 mm, diameter hänge ca 18 mm. Längd kedja 46 cm. Vikt 9 gram. Med etui Georg Jensen.

Bruksslitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
4 000 SEK