Ring, guld med rubin och briljantslipade diamanter. Hans Rosin
Bred guldring, 18K guld. Stämplad GHR, Hans Rosin Ab, Stockholm 2006. GR stämpel. Diamanter totalt ca 0,54 ct. Rubin ca 0,74 ct enligt uppgift. Storlek 17,25/54. Bredd ca 7 mm. Vikt 11,7 gram.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.