Smycken Ringar
1320365

Ring vitguld med rubin och diamanter

Ring vitguld med rubin och diamanter.

Rubin 0,56 ct och diamanter totalt 0,06 ct enligt grayr. 18K vitguld. Storlek 17,5/55. Stämplad GGG, Trege Guldsmedsaktiebolaget, Göteborg 1967. Storlek 17,5/55. Vikt 3,3 gram.

Gravyr. Bruksslitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
6 000 SEK