1320477

Tallrikar, 4 st, porslin, Kuznetsov, 1900-1917.

Tallrikar, 4 st, porslin, kuznetsov, 1900-1917.

Himmelsblå brätten med handmålade blommor och förgylld dekor mot vit fond. Volhkov-fabrikens stämplar. Diameter 21 cm.

Åldersrelaterat slitage i färg och förgyllning. Smärre bränningsspricka i en tallriks kant.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
250 EUR
Rekommendationer