Cassoletter/ljusstakar, ett par, no 60, Skultuna, 1900-tal.
Mässing och kolmårdsmarmor. Vändbar ljuspipa. I from av urna på kolonn. Stämplade Skultuna 1611 no. 60. Höjd 20-22 cm.
Slitage. Smärre märken.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10