Silver Övrigt
1320785

Carl Fredrik Lilja, luktdosa, Karlskrona, 1842, samt borste.

Carl fredrik lilja, luktdosa, karlskrona, 1842, samt borste.

Oval dosa med dekor av blomma samt gravyr "minne M.C". Längd 4 cm. Borste med motiv av landskap medföljer, hantag i form av delfin, graverat monogram, silverstämplar saknas, längd 5 cm.

Slitage. Stämplar saknar på borsten.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 SEK