Skåp daterad, märkt EES ÅT daterad 1805.

Pardörrar med bakomliggande hyllinredning bl a skedhylla. Bredd 125 cm. Djup 50 cm. Height 168 cm.

Renoverad och kompletterad med senare delar. Delvis originalfärg framtagen. Retuscheringar. Senare lås. Åldersrelaterat slitage och skador. Nyckel saknas.

Utropspris
700 EUR