Anna Ehrner, servis, 60 delar, "Line", Kosta Boda, 1900-talets slut.
Bestående av;
1 karaff
8 glas på fot höjd 8 cm
3 Champagne höjd 23,5 cm
2 glas på fot höjd 14,5 cm
10 glas på fot höjd 16,5 cm
3 glas höjd 23 cm
9 cocktail höjd 17 cm
9 snaps höjd 16 cm
4 selter höjd 15 cm
11 vin höjd 21 cm.
Smärre slitage. Obetydligt nagg. Smärre slitage.