Sven Wejsfelt, vaser, två stycken, Gustavsbergs studio.
Stengodsvaser med olika glasyr i turkos, lila och röda toner. En signerad med studiohanden, unik och SWen. Daterad -94. Den andra signerad med studiohanden, SWen och daterad -84. Höjd 13-14 cm.
Obetydligt ytslitage. Helhetsintrycket är gott.