Sven Wejsfelt, vaser tre stycken, Gustavsbergs studio.
Stengodsvaser med olika glasyrer i röda, lila och blå toner. Två unika. Signerade med studiohanden, SWen och daterade -83, -89 och -94. Höjd 10-16 cm.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 500 SEK