Design Övrigt
1321709

Sven Wejsfelt

(Sverige, 1930-2009)
Sven wejsfelt, vaser, två stycken, gustavsbergs studio.

Sven Wejsfelt, vaser, två stycken, Gustavsbergs studio.

Stengodsvaser med olika glasyrer i bruna toner och svart. Signerade med studiohanden och SWen. Daterade -77 och -86. Höjd 13-14 cm.

Obetydligt nagg. Obetydligt ytslitage.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
2 500 SEK