Design Övrigt
1321744

Ritva Puotila

(Finland, Född 1935)
Ritva puotila, konsttextil, signerad ritva puotila för woodnotes.

Ritva Puotila, konsttextil, signerad Ritva Puotila för Woodnotes.

Unik. Papper, koppartråd samt rostfritt stål. Bär signerad metallplakett. Ca 95x60 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
800 EUR