2 ovala saltkar med hänklar och räfflad dekor, Sheffield, England, 1891. Längd 8,5 cm.
2 ströare med dekor av rosetter och girlander, svenska importstämplar, 1931. Höjd 11,5 cm.
2 ströare med dekor av rosor och bladverk, Sverige, 1982. Höjd 9,5 cm.
Miniatyrstop med dekor av bl.a. tre kronor och minnesmedalj för Gustav III, C.G. Hallberg, 1896. Höjd 6,5 cm.
Total vikt 440 gram.
2 delar nysilver medföljer.
Åldersrelaterat slitage. Märken.