Atelier Borgila, vas/ytterfoder, sterlingsilver, Stockholm 1963.
Konturerad vas på rund, indragen fot. Höjd 11, diameter 14 cm. Vikt 440 g.
Slitage. Repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10