Kaffeservis, 38 delar, porslin, Meissen, 1900-tal.

1 Kaffekanna, höjd 26 cm.
2 sockerskålar, diameter 10,5 cm.
1 gräddsnäcka, höjd 12 cm.
1 skål med lock, diameter 15 cm.
1 serveringsfat, diameter 23 cm.
10 Kaffekoppar med fat, höjd 6 cm, 1 extra fat.
11 assietter diameter 17,5 cm.

Helhetsintrycket är gott. En kopp och ett fat med nagg.

Utropspris
500 EUR