Design Möbler
1322012

Svante Skogh, fåtölj, "modell 827", Gemla AB Diö, 1950-tal.

Svante skogh, fåtölj, "modell 827", gemla ab diö, 1950-tal.

Ben i trä, klädd i linnetyg, sitthöjd ca 43 cm.

Smärre slitage. Senare klädsel. Fläckar.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
8 000 SEK