Konst Klassisk svensk konst
1322386

Jenny Nyström

(Sverige, 1854-1946)
Jenny nyström, akvarell, signerad.

Jenny Nyström, akvarell, signerad.

Vinterafton. I. 25 x 15 cm. Den senare tryckta versionen har en flaggstång centralt placerad vilken man kan se spår av i bilden.

Ej examinerad ur ram, omarbetad av konstnären.

Övrigt

Förlaga till Jul- och Nyårskort KLM 32734-196. (Den färdiga bilden med en flaggstång)

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
6 000 SEK