BÖCKER, 9 st, bla "Contes Moraux" av Marmontel, Paris. 1700-tal till tidigt 1900-tal.

Halvfranska skinnband. Bla "Die Jobsiade" 1824, "D`amour et d`amitie" 1802, "Love is enough or freeing of Pharamond" av William Morris, 1873.

Slitage, ej genomgångna.

Proveniens

Bla Anders de Wahl.

Utropspris
800 SEK