Bla "En lyckönskan öfwer Kungl hofpredikantens och kyrkoherdens i Carlshamn giftermål med Fru Ulrica Elisab Hauswolff" 1768, "Cubik-knekt för uträkning af fyrkantigt och rundt wirke", 1844.
Slitage, fläckar, skador. Ej genomgångna.