Belysning Golvlampor
1323084

Golvlampa, Bergboms, 1900-talets andra hälft.

Golvlampa, bergboms, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing. Fot och del av stomme klädd i skinn. Lampskärm i textil. Höjd 145 cm (inklusive skärm). Märkt Bergbom G 08 undertill.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
2 500 SEK