Design Möbler
1323161

Carl Malmsten

(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, skåp, "herrgården", bodafors, 1900-talets andra hälft.

Carl Malmsten, skåp, "Herrgården", Bodafors, 1900-talets andra hälft.

Vitlackerat, två dörrpar samt två lådor, 105x39x185 cm Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Märken.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
8 000 SEK