Oktagonal pipa stämplad HFS samt ett ekerhjul, troligen Hans Fredriksson, Vännäs. Slagsnapplås med varhake märkt "SB". Helstock. Kaliber 7 mm. Längd 103 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.